"7è Ral·li d'Autobusos Clàssics Barcelona - Caldes de Montbui"
Activitat a Barcelona
Dates: del 28/5/2016 al 29/5/2016
"7è Ral·li d'Autobusos Clàssics Barcelona - Caldes de Montbui"
Av Reina Maria Cristina, 1
web: http://www.busclassic.com
BARCELONA
Població: BARCELONA
Dies | Hores | Preus | Observ. |
dissabte | de 16:00 h a 21:30 h | Entrada Gratuïta | Exposició d'autobusos clàssics a l'av. Maria Cristina |
diumenge | a les 09:00 h | Obertura exposició d'autobusos | |
a les 10:30 h | Sortida del ral·li | ||
a les 14:00 h | Final del ral·li |
El ral·li començarà a les 10:30 hores del matí, una oportunitat única per veure reunits vehicles que representen cent anys del transport públic a Catalunya.
Programa:
- dissabte 28 de maig
16 h
Obertura de l´exposició d´autobusos clàssics a l´Av. Mª Cristina.
21.30 h Tancament de l´exposició.
- diumenge 29 de maig
09 h
Obertura de l´exposició d´autobusos clàssics a l´Av. Mª Cristina.
10.30 h
Sortida del Ral.li: inici del recorregut. Trajecte per la Gran Via de les Corts Catalanes passant per Plaça Universitat i Plaça Tetuan fins enllaçar amb la Ronda Litoral. Ronda Litoral fins a enllaçar amb la C17.
11.45 h
Sortida de la ciutat de Barcelona per la C-17.
12.05 h
Arribada a Montcada (av. Països Catalans).
12.15 h
Arribada a La Llagosta (av. Onze de Setembre).
12.30 h
Arribada a Santa Perpètua (Pg. Florida)
12.45 h
Pas dels vehicles per Palau de Plegamans
13.05 h
Arribada a Caldes de Montbui i Exposició temporal de vehicles a Pl. de l´Església i Avinguda de Pi I Margall
14 h
Final del ral.li.
Itinerari: pl. Espanya / av. Reina Maria Cristina – pl. Espanya – Gran Via CC (calçada lateral mar) – carrils d´accés a la calçada central – Gran Via CC (calçada central) – pl. Tetuan – Gran Via CC (calçada central) – pl. Glòries – Gran Via CC (calçada central) – Gran Via CC (calçada central / reagrupament dels vehicles que composen la caravana a partir de Bac de Roda) – Gran Via CC (calçada central / reiniciar la marxa incorporant-se al carril esquerre) – Gran Via CC (calçada central) – accés a la C31, sortida 209 – C31 – incorporació a la Ronda Litoral B-10 – Ronda Litoral B-10 – Nus de la Trinitat – incorporació a Ronda de Dalt B-20 – Ronda de Dalt B-20 (sortida núm.1 Trinitat) – Via Favència – Via Favència (passada la pl. Josep Andreu i Abelló, accés al carril dret – vial d´accés a l´av. Meridiana – av. Meridiana – C17 – sortida del terme municipal.
Observacions:
El ral·li començarà a les 10:30 hores del matí, una oportunitat única per veure reunits vehicles que representen cent anys del transport públic a Catalunya.
Programa:
- dissabte 28 de maig
16 h
Obertura de l´exposició d´autobusos clàssics a l´Av. Mª Cristina.
21.30 h Tancament de l´exposició.
- diumenge 29 de maig
09 h
Obertura de l´exposició d´autobusos clàssics a l´Av. Mª Cristina.
10.30 h
Sortida del Ral.li: inici del recorregut. Trajecte per la Gran Via de les Corts Catalanes passant per Plaça Universitat i Plaça Tetuan fins enllaçar amb la Ronda Litoral. Ronda Litoral fins a enllaçar amb la C17.
11.45 h
Sortida de la ciutat de Barcelona per la C-17.
12.05 h
Arribada a Montcada (av. Països Catalans).
12.15 h
Arribada a La Llagosta (av. Onze de Setembre).
12.30 h
Arribada a Santa Perpètua (Pg. Florida)
12.45 h
Pas dels vehicles per Palau de Plegamans
13.05 h
Arribada a Caldes de Montbui i Exposició temporal de vehicles a Pl. de l´Església i Avinguda de Pi I Margall
14 h
Final del ral.li.
Itinerari: pl. Espanya / av. Reina Maria Cristina – pl. Espanya – Gran Via CC (calçada lateral mar) – carrils d´accés a la calçada central – Gran Via CC (calçada central) – pl. Tetuan – Gran Via CC (calçada central) – pl. Glòries – Gran Via CC (calçada central) – Gran Via CC (calçada central / reagrupament dels vehicles que composen la caravana a partir de Bac de Roda) – Gran Via CC (calçada central / reiniciar la marxa incorporant-se al carril esquerre) – Gran Via CC (calçada central) – accés a la C31, sortida 209 – C31 – incorporació a la Ronda Litoral B-10 – Ronda Litoral B-10 – Nus de la Trinitat – incorporació a Ronda de Dalt B-20 – Ronda de Dalt B-20 (sortida núm.1 Trinitat) – Via Favència – Via Favència (passada la pl. Josep Andreu i Abelló, accés al carril dret – vial d´accés a l´av. Meridiana – av. Meridiana – C17 – sortida del terme municipal.
organitzat per:
Empresa Transports Metropolitans de Barcelona
Número 60 Zona Francala Marina del Prat Vermell
08040 BARCELONA
organitzat per:
Empresa Sagalés
Pg Sant Joanla Dreta de l'Eixample
08009 BARCELONA